تعمیر ونگهداری

یکی از مهمترین موضوعاتی که امروزه مورد توجه مدیران فناوری قرار گرفته است، چگونگی تخصیص بودجه به هزینه های زیرساخت (CAPEX) و هزینه های عملیاتی ( OPEX ) است. هزینه های زیرساخت (CAPEX) یکی از پارامترهای حسابداری و مربوط به سرمایه ای است که سازمان در فراهم نمودن منابع فیزیکی و زیرساختی کسب و کار متقبل می گردد. در مقابل، هزینه های عملیاتی OPEX در جهت ایجاد امکانات، خدمات و تاسیسات صرف میگردد . در همین راستا مدیران جهت کاهش OPEX -که یکی از شاخه های آن تعمیر و نگهداری است- در برخی مواقع، با نادیده گرفتن نقش مهم آن در بقای سیستم، باعث از دست رفتن منابع اصلی شده و منجر به هزینه مجدد CAPEX خواهند شد. تعمیر و نگهداری به عنوان ترکیبی از کلیه اقدامات فنی، اداری و مدیریتی در طول چرخه عمر یک کالا برای حفظ یا بازگرداندن آن به حالتی که عملکرد مورد نیاز را تضمین نماید، تعریف می گردد. مدیریت نگهداری و تعمیرات به کلیه فعالیتهای مدیریتی از قبیل برنامه ریزی تعمیر و نگهداری، کنترل و نظارت نگهداری، بهبود روش ها در سازمان که در این زمینه صورت میپذیرد، اطلاق می گردد. تا کنون سازمان های زیادی برای تغییر نحوه نگهداری و تعمیرات (نت) سنتی به نت مدرن با شکست های پی در پی مواجه شده اند. تجربه تلخ عدم موفقیت در مکانیزه شدن این روند، نه تنها شرایط را بهبود نداد، بلکه با کسر هزینه و زمان از دست رفته و برگشت به زمان قبل از نت سنتی موجب گردید. لذا باید تفکری جدید ایجاد گردد که متناسب با شرایط ایران کنونی باشد. کشوری که همچون کودکی میل به پیشرفت دارد و علاقه مند به صنعتی شدن است اما با تکرار تجربیات ناموفق متعدد، در دوگانگی مدرنیزه یا سنتی باقی مانده است و هیچ دلسوزی در این عرصه قدم نگذاشته است.

Countdown-01
  • آیا تنها راه حل برای صنعتی شدن این عرصه، ایجاد سیستمی مبتنی بر نرم افزارهای نگهداری است؟
  • در این صورت نحوه ی چیدمان پرسنل، تعداد آنها و نظارت بر عملکرد پرسنل چگونه محاسبه می گردد؟
  • آیا ایجاد انبارک ها که اغلب مختل کننده عملکرد انبار است و همچنین مفقودی در آنها با دردسرهای زیادی مواجه می گردد، با خرید نرم افزارهای نت قابل توجیه است؟
  • محاسبه دقیق زمان بازدیدهای دوره ای و نظارت بر آنها و همچنین تصمیم گیری جهت تعمیر یا خرید مجدد چگونه انجام می گیرد؟
  • آیا ایجاد سیستم مبتنی بر نرم افزارهای نت میتواند پاسخی جهت چالش های پیش رو باشد؟
نقش فن کام در تعمیر و نگهداری
شرکت ارتباطات فن کام کیش مجموعه ای متخصص و توانمند در طراحی و پیاده سازی استراتژی های نگهداری تجهیزات ارتباطی سازمان ها و ارگانهای بزرگ در صنایع مختلف کشور بوده و از سالهای گذشته در این زمینه مشغول به فعالیت می باشد. پروژه های بسیاری که تا بحال توسط این شرکت انجام شده و یا در حال اجرا می باشد، گواهی بر عملکرد حرفه ای و موفق فن کام است. ما در دو حوزه نگهداری و تعمیرات، با اتکا به دانش فنی و تجربه بالا و با بهره گیری از برترین روش ها در انتخاب استراتژی نگهداری و همچنین به یاری تیم حرفه ای و متخصص تعمیرات، توانسته ایم در زمان مکفی رضایت مشتریان خود را جلب کنیم.

زمینه های فعالیت فن کام

شبکه مخابراتی

فن آوری ارتباطی، قابلیت های تجهیز، مدیریت شبکه؛ تخصص فن کام، ارائه راهکار بهینه ارتباطی

اینترنت اشیا

هوشمند سازی در بستر اینترنت اشیاء و چشم انداز پایش و کنترل تجهیزات از هر نقطه دنیا

ارتباط بحرانی

نسل نوین ارتباط بحرانی بی سیم، حذف زیر ساخت رادیویی و برقراری ارتباط قابل اعتماد و پایدار